22 Finał WOŚP oraz Zimowy Turniej Piłki Siatkowej już za nami

Dodano: 14 stycznia 2014

Sumą blisko 6 tysięcy złotych   zakończyła się zbiórka  22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowem. Jak mawia Jurek Owsiak „Oj się działo”, dla orkiestry grali siatkarze, strażacy, miłośnicy piłki nożnej, dyskotekowych i lirycznych dźwięków , aktorzy teatru lalek a także wszyscy Ci, którzy oddali datek do puszki. Na ulicach Nowego datki zbierało 30 wolontariuszy, którymi przewodził  Kamil Górka. Centralnym punktem były pokazy sprzętu strażackiego na Rynku w Nowem, Orkiestra to jednak przede wszystkim muzyka dlatego odbyła się dyskoteka i karaoke w Zamku, a także koncert pieśni Bułata Okudżawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Finału. Zdjęcia autorstwa Mariusza Zimnego, Wojciecha Kościńskiego, Marka Śliwy i Urzędu Gminy w Nowem.

Szczególne podziękowanie należą się :
Kamilowi Górce – głównemu organizatorowi oraz wolontariuszom,
Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem,
Jadwidze Dowhań wraz z pracownikami Hotelu Dowhań w Nowem,
Leszkowi Karwasz i muzykom zaangażowanym w organizację dyskoteki,
Zbigniewowi Zgubińskiemi i Sławomirowi Jopek – organizatorom turnieju piłkarskiego i siatkarskiego wraz z uczestnikami,
Stefanowi  Gełdon i aktorom Teatru Lalek i Cieni „ Baśniowy Świat”,
Dyrekcji Centrum Kultury Zamek w Nowem.

12 stycznia 2014 r. w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Nowem odbył się po raz kolejny Turniej Piłki Siatkowej, podczas którego zbierano pieniądze na WOŚP. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn z Nowego i okolicznych miejscowości. System rozgrywek: etap eliminacyjny w dwóch grupach, półfinał i finał.

KOLEJNOŚĆ SPOTKAŃ W TURNIEJU SIATKÓWKI:

WKS PRZYNY – AKTYWNI SENIOR 0-2
ZSP NOWE – EMERYCI 0-2
AKTYWNI SENIOR – PG NOWE 2-0
EMERYCI – AKTYWNI ELMOT 0-2
PG NOWE – WKS PRZYNY 2-1
ZSP NOWE – AKTYWNI ELMOT 0-2
MECZ O III MIEJSCE
PG NOWE – EMERYCI 0-2
MECZ O I MIEJSCE
AKTYWNI SENIOR – AKTYWNI ELMOT 0-2
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
I MIEJSCE – AKTYWNI SENIOR
II MIEJSCE – AKTYWNI ELMOT
III MIEJSCE – EMERYCI
IV MIEJSCE – PG NOWE
V MIEJSCE – ZSP NOWE
VI MIEJSCE – WKS PRZYNY
WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE: NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – KRZYSZTOF BRZÓSKA
NAJLEPSZY ATAKUJĄCY – KAROL WROŃSKI

W turnieju siatkówki i turnieju piłkarskim na Orliku organizatorzy zebrali blisko 800 złotych, które zostało  przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.