Chaberek z lilijką”

Dodano: 24 kwietnia 2013

W czwartek, 18 kwietnia, na Zamku w Nowem odbył się VII Między-wojewódzki Przegląd Przedszkolny „Chaberek z lilijką”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o folklorze Kociewia pośród najmłodszych w połączeniu z popularyzacją ruchu harcerskiego. Pomysłodawcami imprezy i jej organizatorami są Przedszkole w Rychławie i Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” w Starogardzie Gdańskim.
W tegorocznym Przeglądzie udział wzięły przedszkola i oddziały zerowe z Warlubia, Nowego, Czerska, Skórcza, Zblewa i Rychławy.
Oceny dokonywało jury w składzie:  Mirosława Meller i Grzegorz Oller  ze Starogardu oraz Rafał Openkowski harcmistrz ZHP z Nowego.
Poziomu uczestników był wyrównany w związku z tym jury  przyznało wszystkim uczestnikom Przeglądu nagrody ufundowane przez Burmistrza Nowego, p. Czesława Wolińskiego. Natomiast nagrodę specjalną, sponsorowaną przez radnego p. Sławomira Grzemskiego, otrzymało Przedszkole „Bajkowe” z Nowego.
Podczas obrad Jury czas uczestnikom spotkania z wielkim talentem umilali harcerze z Chorągwi Świecie-Powiat, druhowie Bartosz i Miłosz.

Całość prowadziła p. Wioletta Grzemska.

IMG_7351.JPG