Chaberek z lilijką”

Dodano: 24 kwietnia 2013

W czwartek, 18 kwietnia, na Zamku w Nowem odbył się VII Między-wojewódzki Przegląd Przedszkolny „Chaberek z lilijką”, którego celem jest upowszechnienie wiedzy o folklorze Kociewia pośród najmłodszych w połączeniu z popularyzacją ruchu harcerskiego. Pomysłodawcami imprezy i jej organizatorami są Przedszkole w Rychławie i Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” w Starogardzie Gdańskim.
W tegorocznym Przeglądzie udział wzięły przedszkola i oddziały zerowe z Warlubia, Nowego, Czerska, Skórcza, Zblewa i Rychławy.
Oceny dokonywało jury w składzie:  Mirosława Meller i Grzegorz Oller  ze Starogardu oraz Rafał Openkowski harcmistrz ZHP z Nowego.
Poziomu uczestników był wyrównany w związku z tym jury  przyznało wszystkim uczestnikom Przeglądu nagrody ufundowane przez Burmistrza Nowego, p. Czesława Wolińskiego. Natomiast nagrodę specjalną, sponsorowaną przez radnego p. Sławomira Grzemskiego, otrzymało Przedszkole „Bajkowe” z Nowego.
Podczas obrad Jury czas uczestnikom spotkania z wielkim talentem umilali harcerze z Chorągwi Świecie-Powiat, druhowie Bartosz i Miłosz.

Całość prowadziła p. Wioletta Grzemska.

IMG_7351.JPG

Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours? Essay Help Corporation Assignment Writing Service Assignment Help Write My Essay for Me! Pay Someone To Do Accounting EduBirdie Promo Code Help with Coursework University Pay to write research paper