Dzień Dziecka w Sołectwie Gajewo

Dodano: 27 maja 2014

W niedzielę 25 maja dzieci i ich rodzice z Sołectwa Gajewo, spotkali się w Gajewie Zabudowaniu na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Sołtysa Witolda Krzemińskiego i Radę Sołecką. Dla uczestników spotkania przygotowano przepyszny poczęstunek w postaci kiełbasek, boczku i szynki z grilla oraz żołnierskiej grochówki. Nie zabrakło również słodkości, waty cukrowej i smacznych lodów. Pociechy starsze i młodsze świetnie bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni. Atrakcją spotkania była wizyta strażaków z jednostek ochotniczych z Nowego i Rychławy, Bractwa Motocyklistów i konnej bryczki. Strażacy zaprezentowali przybyłym, akcję udzielania pomocy w ratownictwie drogowym, zakończoną gaszeniem pojazdu przy pomocy środka pianotwórczego. Przez cały czas pikniku dzieci i ich rodzice podziwiać mogli najbliższą okolicę z kosza 30 metrowej drabiny mechanicznej. Motocykliści i strażacy przewozili dzieci swoimi wspaniałymi jednośladami i samochodami bojowymi. Policjanci znakowali rowery. Było przeciąganie liny, liczne zabawy i konkursy dla dzieci. W spotkaniu obok rodziców, ich milusińskich, przybyłych gości uczestniczyli również: Burmistrz Czesław Woliński, Radni oraz Sołtysi z Gminy Nowe. Dzieci i dorośli bawili się świetnie, a pogoda dopisała. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

DSC_0126.JPG

DSC_0166.JPG