Kociewskie Pióro 2013 dla LOT Kociewie

Dodano: 5 marca 2014

Kociewskie Pióro 2013 dla LOT KOCIEWIE

27 lutego w Borzechowie odbyła się uroczystość wręczenia Kociewskich Piór 2013. Ta regionalna nagroda o wieloletniej już tradycji, jest wyrazem uznania dla osób, firm, instytucji i organizacji, które w swych działaniach rozwijają i troszczą się o kulturę oraz tradycję Kociewia. Pomysłodawcą tego wyróżnienia jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar w Zblewie. Wsparcie inicjatywie udzielają kociewscy starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie kociewskich gmin. Wydarzenie to obejmuje swoim patronatem także Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.

Zanim w Borzechowie miała miejsce gala laureatów, kapituła nagrody pod przewodnictwem prof. Tadeusza Linknera zdecydowała o podziale kategorii i nominacjach do tychże.

Wieczorem 27 lutego na początek nagrodzeni zostali:
                           w kategorii animacja kultury indywidualnie: Karolina Kornas
                           w kategorii animacja kultury: Gminne Koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Kaliskach
                           w kategorii literatura: Marek Biegalski

Za działalność publicystyczną nagrodę otrzymała Krystyna Gierszewska. Zarówno osoba laureatki, książki i pozycje wydawnicze przez nią sygnowane, oraz stowarzyszenie, któremu prezesuje (Kociewskie Forum Kobiet) są blisko związane z ostatnim uhonorowanym.

W kategorii za całokształt działalności statuetka została wręczona Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (której członkiem jest między innymi Kociewskie Forum Kobiet kierowane przez Krystynę Gierszewską). Kapituła wraz z wręczającą nagrodę profesor Marią Pająkowską-Kensik doceniła LOT KOCIEWIE za szerokie spektrum zadań zrealizowanych przez Stowarzyszenie na przestrzeni ostatnich lat: publikacje autorskie i współredagowane z parterami, integracja Regionu, elementy działalności edukacyjnej na terenie samego Kociewia i jego różnorodny marketing na arenie pomorskiej oraz ogólnopolskiej.

– Dziękuję kapitule i Tym, którzy nas zgłosili – podkreślał Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE – To nagroda dla całego zespołu LOT KOCIEWIE i taką ją odbieram. Dziękuję w tym miejscu również naszym Zarządom i Prezesom trzech kadencji, a także partnerom – głównie samorządom. To dzięki ścisłej współpracy i dużemu zaufaniu do nas, mogliśmy tworzyć często nieszablonowe oraz odważne projekty dla Kociewia i podejmować efektowne, ale i efektywne działania promocyjne.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew