Najnowsze w galerii

Kolejny sprzęt trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej

Dodano: 2 lipca 2018

W piątek, 29 czerwca 2018 roku  Burmistrz Nowego podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla  miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pieniądze pochodzą z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wartość zakupów to 29 697 złotych, z tego dofinansowanie 29 400,03 złotych, wkład gminy to 296,97 złotych. Gmina zakupi  na rzecz OSP wyposażenie i urządzenia ratownicze, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio w miejscu popełnienia przestępstwa, tj. 2 aparaty prądotwórcze, 3 przenośne zestawy oświetleniowe, 2 pilarki do drewna, 1 bosak dielektryczny, 1 detektor napięcia, 1 zestaw ratownictwa medycznego PSP R1.