Koncert organowy Adama Klareckiego 100 lecie organów Fary w Nowem

Dodano: 24 lipca 2013

Koncert organowy Adama Klareckiego

100  lecie organów Fary w Nowem.

Niedziela  28 lipca 2013  17:45

Adam Klarecki urodził się w 1969 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku.  Od 1995 roku mieszka we Włocławku, gdzie pełni funkcję organisty Bazyliki Katedralnej. Prowadzi klasę organów w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Włocławku oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim. Jest organizatorem cyklu koncertowego „Katedralne Koncerty Organowe” we Włocławku. Należy do inicjatorów festiwalu organowego w kościele farnym w Chełmnie, bierze udział w organizacji koncertów organowych w innych kościołach regionu. W 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jesienią 2011 roku nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów katedry we Włocławku. Podczas koncertu zaprezentowane będą utwory Johana Pachelbela, Felixa Mendelssohna Bartholdiego, Ferenca Liszta i Mieczysława Surzyńskiego.

Adam-Klarecki-2.jpgMK-2013.jpg