KSZTAŁCENIE USTAWICZNE NASZĄ SZANSĄ

Dodano: 29 grudnia 2009

Nowe, dnia 26 sierpień 2009r.

„ KSZTAŁCENIE USTAWICZNE NASZĄ SZANSĄ”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

nr projektu: WND-POKL.09.05.00-04-039/08

Projekt realizuje: Gmina Nowe

W ramach projektu zaplanowano, że wsparciem zostanie objętych 22 dorosłych pracujących mieszkańców z Gminy Nowe którzy z własnej inicjatywy chcą nabyć lub podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności w zakresie obsługi komputera i Internetu oraz nauki języka niemieckiego i angielskiego. W ramach części merytorycznej szkoleń: przeprowadzone zostaną zajęcia 1 grupy 12-to osobowej, w zakresie języka angielskiego o wymiarze 120 godzin dla grupy. Zajęcia te uzupełnione będą komponentem e-learningowym: w trakcie szkoleń lektorzy zadawać będą uczestnikom zadania do wykonania na platformie e-learningowej. Tym samym B.O. indywidualnie przepracują dodatkowo po co najmniej 20 h na platformie e-learningowej. Wykonanie zadań e-learningowych kontrolowane będzie przez lektorów językowych oraz koordynatora projektu. Dla B.O. Nie posługujących się komputerem wykonawca szkoleń językowych zorganizuje we własnym zakresie 6-cio godzinny kurs podstawowy obsługi komputera. W ramach szkoleń językowych BO odbędą 2h zajęć w sali komputerowej, poświecone korzystaniu z platformy e-learningowej (rejestracja, logowanie, praca z ćwiczeniami). Zajęcia językowe zakończą się egzaminem wewnętrznym a następnie zewnętrznym uznanym w krajach europejskich – egzaminem TELC (The European Language Certificates). Natomiast dla 1 grupy 10-cio osobowej przeprowadzone zostaną szkolenia komputerowe w wymiarze 155 h. W trakcie szkoleń B.O. zaliczą 7 modułów egzaminacyjnych ECDL (European Computer Driving Licence) uzyskując dożywotni certyfikat poświadczający nabyte umiejętności komputerowe. Realizację projektu zaplanowano od 01 września 2009 r. do 31 lipca 2010 r.
Informacja o przeprowadzonych i przyszłych szkoleniach na stronie
Inwestycja w kadry
Burmistrz Nowego

Stanisław Butyński