Najnowsze w galerii

Noc muzeów w Nowem

Dodano: 8 maja 2018

12 maja 2018 roku zapraszamy na kolejną Noc Muzeów w Nowem.   Od godziny 16:00 do 19:00 odbywać się będzie gra miejska pod tytułem  ”Od ziarenka do bochenka”. Luźno zarysowanym motywem przewodnim gry jest proces powstawania chleba. Zaplanowano stanowisko związane z pieczeniem podpłomyków, zwiedzanie młyna, wystawę starych i nowszych ciągników rolniczych. Gwiazdą wystawy ma być powojenny ciągnik Ursus 45 zapalany na „korbę”.   Uczestnicy będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną zdjęć okolic Nowego autorstwa Wiesława Szymańskiego, uczestniczyć w warsztatach sfragistycznych podczas, których  wykonywane będą odciski średniowiecznej  pieczęci miejskiej, natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się wystawa budowli z klocków.  Na koniec wśród uczestników gry miejskiej rozlosowane będą nagrody.

Od 1930 do 20:30 odbędzie się zwiedzanie miasta dla młodszych historyków, dzieciaki będą mogły poczuć się jak średniowieczni strażnicy miejscy strzegący miasto przed złoczyńcami.

Od 20: 30  przewodnicy oprowadzą po  trzech budowlach  technicznych: młynie, rzeźni i wieży wodnej. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć pracujące  maszyny ponad 100-letniego młyna przy ulicy Kościuszki,  przy wieży wodnej przewodnicy opowiedzą o  nowskich wodociągach a na podwórku rzeźni o nowskich rzeźnikach i niemieckiej  koncepcji rzeźni miejskich.  Na koniec zaplanowano powrót pod zamek.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.