Nowe lampy na ulicy Gdańskiej w Nowem

Dodano: 22 listopada 2016

Od kilku dni nowe, stylowe lampy oświetlają ulicę Gdańską w Nowem. To  ostatni etap prac remontowych, które w tym roku prowadzone były na jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Nowego. Przypomnijmy, że w ramach prac wymienione zostały chodniki, położono także nową nawierzchnię asfaltową. Na etapie planowania inwestycji postanowiono także podjąć kroki, które pozwolą na wymianę nieestetycznego oświetlenia na nowe, nawiązujące do istniejącego na Rynku i przyległych ulicach.  Przy realizacji tego zadania Burmistrz Nowego nawiązał współpracę z Panem Dariuszem Boczkowskim, dyrektorem Rejonu ENEA Oświetlenie, który przychylnie potraktował te starania. Po licznych uzgodnieniach stare, energochłonne lampy na betonowych słupach zostały wymienione na siedem lamp na stylowych słupach. Dodatkowo wymieniono także trzy lampy znajdujące się na fasadach kamienic. Co ważne dla budżetu gminy prace zostały sfinansowane, dzięki współpracy z dyr. Boczkowskim,  przez ENEĘ Oświetlenie sp. z o.o..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA