Nowianie okazali ogromne serce – do puszek trafiło ponad 12 300 złotych

Dodano: 16 stycznia 2017

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł ogromną niespodziankę. Do puszek trafiło ponad 12 300 złotych, jest to największa kwota jaką oddało się zebrać w historii nowskiego sztabu WOŚP.  Nowska orkiestra grała na sportowo, muzycznie, rodzinnie. Swój wkład do puszki zapewnili sportowcy rozgrywający turniej futsala i siatkówki, liczne grono słuchaczy miały koncerty rokowe jak i szantowy. W niedzielę można było pojeździć quadem, wspiąć się na wieżę ze skrzynek, nauczyć pierwszej pomocy oraz zjeść popkorn i watę cukrową. Ciekawostką był także tort w kształcie serca przekazany przez Cukiernię Bogdana Jarząba.   Na ulicach kwestowało  50 wolontariuszy, najlepsza puszka pomieściła 1050 złotych.  Wieczorem na rynku w ramach światełka do nieba odbył się pokaz sztucznych ogni i płonących serc, który zgromadził naprawdę liczną rzeszę mieszkańców Nowego. Dziękujemy wszystkim za okazane serce.  Szczególne podziękowanie przekazujemy organizatorom, wolontariuszom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, bez których 25. Finał nie mógł by się odbyć, w szczególności Kamilowi Górce – szefowi sztabu, sztabowcom: Agnieszce Dobrowolskiej, Katarzynie Szkodowskiej i Bartoszowi Mikulskiemu, organizatorom imprez: Sławomirowi Jopkowi, Tomaszowi Wardzie, Zbigniewowi Zgubińskiemu, Marcinowi Kozłowskiemu, Panom Pawłowi i Markowi (quady), Grupie poszukiwawczo-ratowniczej Straży Pożarnej z Gdańska (pokaz psów ratowniczych), firmom: Cukiernia Jarząb – Bogdan Jarząb,  Szkolmed Bukowiec, Skaut Krzysztof Wojtania. Do wspólnego grania przyłączyły się i wsparcia udzieliły: Centrum Kultury Zamek, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem oraz Gmina Nowe.