Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Nowska noc muzeów już 11 maja

Dodano: 2 maja 2019

W sobotę 11  maja 2019 odbędzie się Noc Muzeów.   Nowskie spotkania z tradycją zaczyna gra miejska Wehikuł czasu. W pięciu miejscach przygotowano atrakcje dla młodszych i starszych uczestników: w zamku odbywać się będą projekcje bajek z diaskopów, w amfiteatrze budowany będzie piec butelkowy, w kościele poklasztornym czekać będzie wystawa starych modlitewników, kantyczek i książeczek do nabożeństwa, na WTZ- ach warsztaty z rękodzieła a w baszcie spotkanie ze średniowiecznymi  Rycerzami i Białogłowami. Kupony do gry można odbierać na każdym ze stanowisk.  Nagrodami w grze miejskiej są kupony na rodzinny obiad oraz gadżety promocyjne gminy Nowe. O godzinie 19:00 w Farze odbędzie się koncert Dźwięki tradycji. Na organach zagra Gedymin Grubba, na bazunie koncertowej  Paweł Gruba. O 20:00 spod zamku przewodnicy zaproszą swych słuchaczy w podróż w przeszłość: Grzegorz Rogowski opowie o czarach i nowskich czarownicach, natomiast Zbigniew Lorkowski w Farze spróbuje odkryć tajemnice jakie skrywają nowskie freski.  Zapewne ciekawym przedsięwzięciem będzie piec butelkowy budowany przez Jarosława Urbańskiego w amfiteatrze. Ta szklano-gliniana instalacja artystyczna rozświetli muzealną noc, topiąc przy okazji butelkowe szyjki w fantazyjne esy-floresy. W niedzielę rano chętne osoby będą mogły wziąć ze sobą do domu butelki poddane próbie ognia.  Na wszystkie przedsięwzięcia wstęp jest wolny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij