Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Pchli Targ na Rynku w Nowem

Dodano: 26 maja 2015

W sobotę rano na nowskim Rynku rozgościł się pchli targ.  W targu staroci wzięli udział kolekcjonerzy z Grudziądza, Gdańska, Kwidzyna, Chełmna, Nowego Miasta Lubawskiego i Brodnicy.   Wśród sprzedawanych eksponatów można było spotkać  przedmioty z epoki naszych dziadków i babć: porcelanę, monety, zegary, młynki, stare pocztówki i wiele, wiele innych przedmiotów "z  duszą". Targ był także miejscem, w którym mieszkańcy Nowego mogli sprzedać  czy wycenić swoje domowe starocie.  Adam Stenzel – prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej "Pomorze" na pytanie co jest takiego ciekawego w pchlich targach stwierdził, że jest to doskonały sposób na relaks po całym tygodniu pracy, można coś ciekawego kupić i sprzedać,  poznać historię przedmiotów a przede wszystkim spotkać ciekawych ludzi.

DSC05512.JPG

DSC05513.JPG

DSC05514.JPG

DSC05515.JPG

DSC05516.JPG

DSC05522.JPG

DSC05523.JPG

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij