Dzieci przyszłością Gminy Nowe 2014/2015

Dodano: 18 czerwca 2014

„Dzieci przyszłością gminy Nowe ”

Projekt realizowany przez Gminę Nowe w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Numer projektu WND-POKL.09.01.01-04-042/12

SAMORZĄDOWA ADMINISTRACJA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W NOWEM

REALIZUJĄC PROJEKT „Dzieci przyszłością gminy Nowe ”

OGŁASZA DODATKOWY NABÓR DZIECI DO PROJEKTU

NA OKRES OD 1 WRZEŚNIA 2014 DO  31 LIPCA 2015 ROU

I grupa – 1 wolne miejsce  Przedszkole Samorządowe w Nowem, ul. Nowa 9.

II grupa – 4 wolne miejsca Szkoła Podstawowa w Trylu.

Cel główny projektu: Wyrównywanie szans edukacyjnych 190 dzieci w wieku 3-5 lat poprzez stworzenie 22 dodatkowych miejsc przedszkolnych i organizacje dodatkowych zajęć edukacyjno-wychowawczych dla 190 dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Nowem               do 31 lipca 2015 roku.

Cele szczegółowe projektu:

1. Podniesienie rozwoju ogólnego poprzez realizację podstawy programowej dla 22 dzieci.

2. Zwiększenie efektywności i innowacyjności edukacji przedszkolnej w zakresie rozwijania umiejętności matematycznych i przyrodniczych.

3. Podniesienie poziomu funkcji poznawczych i sposobu komunikowania się poprzez dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, rytmiki-umuzykalnienia.

4. Zniwelowanie w ramach projektu deficytów rozwoju mowy i postawy.

5. Upowszechnienie wśród rodziców/prawnych opiekunów wiedzy na temat rozwoju i wychowania dzieci, konieczności edukacji przedszkolnej oraz sposobów przełamywania barier związanych ze stereotypami dotyczącymi płci w zakresie pełnienia ról społecznych.

Rekrutacja dzieci odbędzie się od 18.06 do 27.06  2014 roku

Regulamin rekrutacji w projekcie „Dzieci przyszłością gminy Nowe ” zostanie podany do publicznej wiadomości poprzez udostępnienie ulotek w biurze projektu – Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych w Nowem, 86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2b oraz  na stronie www.gminanowe.pl w zakładce Projekty Unii Europejskiej.

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane w Biurze Projektu, Szkole Podstawowej w Trylu 98, Przedszkolu Samorządowym w Nowem, ulica Al. 3 Maja 1.

2014-rok-REGULAMIN-REKRUTACJI-DO-PROJEKTU.doc
KARTA-ZGLOSZENIA-DZIECKA-DO-PRZEDSZKOLA.doc