Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Przyjdź do biblioteki i naucz się angielskiego! BEZPŁATNIE!

Dodano: 2 lipca 2014

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem zaprasza na bezpłatny e-learningowy (komputerowy) kurs języka angielskiego dla dorosłych Angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.
Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki. Kurs składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Przejście całości zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. Każdy, kto ukończy kurs, będzie potrafił porozumiewać się w języku angielskim w sposób komunikatywny, a w przypadku poprawnego wykonania ponad 80% treści kursu, otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.
Kurs polecamy szczególnie tym osobom, które chciałyby nauczyć się komunikowania w języku angielskim, gdyż ich rodzina mieszka za granicą. Zachęcamy do udziału także każdego, kto planuje wyjazd na wakacje lub chce zmienić pracę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Nauka angielskiego będzie też atrakcyjna dla wszystkich, którzy po prostu chcą zrobić coś dla siebie i lepiej rozumieć przesyconą językiem angielskim rzeczywistość.
Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc biblioteki w obsłudze komputera a także wsparcie w korzystaniu z samego kursu.
Zapraszamy także dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny e-learningowy kurs języka angielskiego Funenglish.pl. Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie –   potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu.
Kurs funenglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Składa się z kilkuset filmów, piosenek, edukacyjnych gier, fotolekcji i interaktywnych ćwiczeń. Łączy naukę z zabawą – dzięki czemu dzieci szybko zdobywają kolejne umiejętności językowe. Internetowy kurs funenglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym.
Dzieci mogą korzystać z kursu zupełnie samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. 
Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. Projekt ten jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl.
Kurs ukończyły już trzy osoby dorosłe, ale tylko jedna z nich rozwiązała test końcowy. Czekamy na sfinalizowanie kursu przez pozostałych uczestników. Kurs dla dzieci  ukończyły 3 osoby i otrzymały certyfikaty, które potwierdzają ten fakt.
Informacji na temat kursu komputerowego angielski123 oraz FunEnglish udzielają:
Dorota Kortas i Janusz Nowak – tel. 52-332-70-81

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij