Puchar Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kociewie 2012 pojechał do Kaliningradu

Dodano: 5 lipca 2012

W niedzielę, 1 lipca w Pelplinie odbyło się uroczyste zakończenie trwających od ubiegłej środy Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Kociewie 2012”. W turnieju brało udział szesnaście drużyn piłkarskich z Kociewia oraz Rosji, Czech i Ukrainy. Drużyna z Nowego wcieliła się w rolę drużyny angielskiej i w fazie grupowej rozegrała mecz z Francją (gmina Gniew), Ukrainą – miasto Ostróg i Szwecją (Gniew miasto). Fazę grupową z jedną porażką drużyna z Nowego zakończyła na drugim miejscu i przeszła do dalszych rozgrywek. Późniejsze mecze były znaczone zwycięstwem ale i porażką. Ostatecznie drużyna zakończyła turniej na siódmym miejscu. Finał rozegrały drużyny Rosji i Szwecji. Zwycięzcą całego turnieju okazała się rosyjska drużyna z Kaliningradu. Najlepszym bramkarzem uznano Janka Kittę z Pelplina, który reprezentował barwy Hiszpanii. Najlepszym piłkarzem został Oleg Isajenko z Rosji, najlepszym strzelcem zaś także Rosjanin Siergiej Kopyłow.
Turniej to nie tylko rozgrywki ale zabawa i możliwość poznania dzieci z Czech, Rosji i Ukrainy. Podczas mistrzostw odbyły się trzy popołudniowe spotkania integracyjne w Gniewie, Subkowach i Morzeszczynie. W piątek odbył się całodzienny wyjazd wszystkich uczestników do Gdańska i rejs pirackim statkiem. Drużynę z Nowego przygotowali i poprowadzili Panowie Tomasz Reszke i Tomasz Chyła.
Udział drużyny z Nowego w rozgrywkach możliwy był dzięki przychylności i współpracy pomiędzy samorządami Gniewa i Nowego.
Klasyfikacja końcowa:

1. Rosja – Kaliningrad.
2. Szwecja – Gniew,
3. Hiszpania – Pelplin,
4. Polska – Morzeszczyn,
5. Holandia – Subkowy,
6. Irlandia – Pelplin,
7. Anglia – Nowe,
8. Portugalia – Gmina Subkowy,
9. Czechy – Bilina,
10. Ukraina – Gmina i Miasto Ostróg,
11. Włochy – Małe Walichnowy,
12. Niemcy – Mała Słońca,
13. Grecja – Nowa Cerkiew,
14. Francja – Gmina Gniew,
15. Dania – Gmina Subkowy,
16. Chorwacja – Gmina Skórcz.

Zdjęcia z Mini Euro

I Don't Want to Write My Essay Essay Help Studio pay someone to write my research paper Do My Accounting Homework for Me EduBirdie.com Coupons Write My Coursework For Me write my essay in 6 hours Assignment Help Assignment Writing Service.