Punkt informacyjno-podawczy Wydziału Komunikacji i Dróg w Nowem

Dodano: 29 kwietnia 2015

Starostwo Powiatowe w Świeciu Wydział Komunikacji i Dróg planuje z dniem 04 maja br. otwarcie zamiejscowych Punktów Informacyjno – Podawczych w budynku Urzędu Gminy Nowe oraz Pruszczu. Nie będzie potrzeby dojeżdżania do Świecia w celu rejestracji pojazdu dla mieszkańców gminy Nowe, Pruszcz oraz mieszkańców sąsiednich gmin chcących skorzystać z usług utworzonych punktów.
W ramach powstałych Punktów Informacyjno – Podawczych Wydziału Komunikacji i Dróg będzie można załatwić formalności związane z uzyskaniem uprawnień do kierowania pojazdami oraz z rejestracją pojazdu.

W ramach działalności w/w punktów możliwe będzie złożenie wniosku w sprawie:
– wydania profilu kandydata na kierowcę przez osoby ubiegające się o uprawnienia do kierowania pojazdami,
– rejestracji pojazdu,
– wyrejestrowania pojazdu,
– zawiadomienia o zbyciu pojazdu
– wydania wtórników
– dokonania adnotacji.

W/w spis zawiera tylko podstawowe czynności urzędowe mogące wystąpić w wydziale.
Informacje szczegółowe pod nr telefonu – 52 5683120 lub 52 5683121

Dane teleadresowe dla punktu informacyjno – podawczego:

– w Nowem:
Starostwo Powiatowe w Świeciu