Spotkanie samorządowców z Realm Energy Int.Co.

Dodano: 23 maja 2011

Informujemy, że w dniu 18 maja 2011 roku w Urzędzie Gminy w Nowem odbyło się spotkanie samorządowców z powiatu świeckiego z  prezesem firmy Realm Energy International Corporation Karlem DeMong z Kanady. Spotkanie to związane było z zakupem przez firmę Realm koncesji badawczej na obszar koncesyjny „Gniew”, w którym zawiera się teren Gminy Nowe. Podczas spotkania prezes DeMong przedstawił zasady prowadzenia prac badawczych, które wykonywane są przed podjęciem decyzji o wykonaniu odwiertu próbnego. Prezes zaprezentował także zasady i sposoby wykonywania odwiertów eksploatacyjnych. Odpowiedział także na wszystkie zadane pytania.  Po zakończeniu spotkania zagraniczni goście mogli zwiedzić starą przepompownie w Kończycach. Prezesa firmy REALM Karla DeMong, który sam posiada duże doświadczenie techniczne, zainteresował szczególnie system kotłów parowych i pomp pozwalających utrzymać odpowiedni stan wody. Zabytek ten zrobiła na gościach duże wrażenie.