Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Spotkanie z poezją Ludmiły Hołogi

Dodano: 16 kwietnia 2013

8 kwietnia grono miłośników poezji spotkało się, w Liceum Ogólnokształcącym,  na wieczorze artystycznym poświeconym twórczości Ludmiły Połogi. Pani Hołoga jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Nowem (1965). W spotkaniu uczestniczył pan Andrzej Hołoga, brat zmarłej przed dwoma laty poetki i gwiazdy estrady.Goście wysłuchali wierszy w przepięknej interpretacji prof. Małgorzaty Łęckiej oraz Natalii Laskowskiej i Ludmiły Sprady z II a.
 
Powietrzem ja jestem. Ty udajesz kamień.
Nie znamy swej wartości?!
Czy można żyć bez powietrza
I być skazanym na brak miłości?
 
Miłe wspomnienia przywołały wspólnie zaśpiewane piosenki z festiwalowego repertuaru Ludmiły (brała udział w festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze i żołnierskiej w Kołobrzegu w 1973 roku). Spotkaniu towarzyszyła przygotowana w bibliotece wystawa pamiątek i zdjęć z występów estradowych, koncertów Zespołu Pieśni i Tańca Dalmor, zagranicznych wojaży.

Organizatorem spotkania była Danuta Jankiewicz

Spotkanie-z-poezja.JPG

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij