Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Starosta Świecki nagrodził Nowian

Dodano: 31 stycznia 2019

W środę, 30 stycznia 2019 roku, podczas sesji Rady Powiatu Świeckiego wręczone zostały nagrody Starosty Świeckiego. Tegoroczne nagrody otrzymali Nowianie: Stefan Gełdon w kategorii kultura i sztuka, Dominika Kopińska w kategorii sport (nagrodę odebrała siostra) i Marcin Tylman w kategorii ofiarność i odwaga.  Pan Stefan Gełdon jest pracownikiem Centrum Kultury „Zamek” w Nowem, od wielu lat prowadzi Teatr Lalkowy Baśniowy Świat. Pomimo zaawansowanego wieku (94 lata) nadal jest czynnym instruktorem, publikuje opracowania dotyczące zagadnień teatralnych a przede wszystkim jest oddanym ludziom, wiecznie młodym i pełnym zapału człowiekiem.  Pani Dominika Kopińska gra w piłkę  na pozycji napastnika. Swą przygodę z piłką rozpoczęła na przydomowym podwórku, pierwsze szlify zdobywała w MLKS Wisła Nowe.  Później grała w  Unifreeze Górzno  i Sztorm Gdynia. W maju 2018r. otrzymała 10 propozycji przejścia do klubów ekstraklasy. Ostateczne wybrała ofertę 4-krotnego mistrza Polski – drużyny „Medyk” Konin. Zawsze podkreśla, że pochodzi z Nowego. Pan Marcin Tylman jest lokalnym liderem i zaangażowanym społecznikiem, od lat działającym na rzecz pozytywnej zmiany społecznej i rozwiązywania problemów społecznych w gminie Nowe i powiecie świeckim. Obecnie jest Prezesem Fundacji Aktywizacji i Integracji oraz pracownikiem socjalnym MGOPS Nowe. Jest laureatem nagrody Stalowy Anioł.  Angażuje się w działalność sportową, prowadzi sekcję karate oraz jest paralotniarzem.  Skromnie podkreśla, że swoje sukcesy zawdzięcza zgranemu zespołowi współpracowników.  Gratulujemy nagrodzonym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij