Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Szlachetna Paczka doręczyła swe podarunki

Dodano: 15 grudnia 2016

Świąteczny czas skłania do refleksji i zastanowienia się nad tym co naprawdę jest wartościowe w życiu człowieka.  Dla wielu z Nas rodzina jest dobrem najważniejszym. Tak samo jest w rodzinie, dla której powstał  zespół Szlachetnej Paczki z Nowego.  Niedaleko od miasta mieszka Rodzina z dwiema sympatycznymi dziewczynkami. Pomimo wielu starań ich Taty i Mamy  rodzina jest w trudnym położeniu. Nie ma jednak sytuacji  bez wyjścia, rodzinę zakwalifikowano do Szlachetnej Paczki (rejon – Grudziądz).  Blisko 45 osób i instytucji przyłączyło się do akcji przekazując datki i rzeczy materialne. W przygotowanych paczkach znalazła się żywność, chemia, ubrania, zabawki. Z grubszych rzeczy rodzina otrzymała pralkę. W tym tygodniu Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Nowem przekazała także węgiel na zimę.

Paczki doręczono w niedzielę, transport i logistykę zapewnili druhowie z OSP w Nowem.  Magdalena opiekunka grupy z ramienia SP po powrocie wspominała: Rodzina była zaskoczona otrzymaną dobrocią. Mama  dziewczynek nie mogła przestać płakać, dziewczynki od razu zaczęły bawić się otrzymanymi zabawkami.   Emocji było bardzo dużo….

Koordynatorzy dziękują  wszystkim, którzy odpowiedzieli na prośby i wsparli działania zespołu Szlachetnej Paczki:

Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Nowem, Przedsiębiorstwu Usług Miejskich w Nowem, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem, Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Nowem, Fabryce Urody Małgorzata Michna, Restauracji Złoty Róg – Iwonie i Robertowi Obarowskim, Stowarzyszeniu Swojacy z Małego Komorska,   Rolnikowi – P. Bernardowi Gryczka, Cukierni Roma – P. Aleksandrze i Justynie Radzimowskim, Pracownikom Urzędu Gminy na czele z Burmistrzem oraz  P. Jance, P. Marii, P. Alicji i Mirosławowi,  Karolowi i Renacie,  Oli i Antkowi, Magdzie i Tomkowi, Ani , Ani i Arturowi,  Esterze i Andrzejowi oraz Justynie i Radkowi.  Szczególne podziękowania przekazujemy dh Jarosławowi Steinbornowi, bez którego nie było by to wszystko możliwe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij