Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na Finałach Czwartków Lekkoatletycznych

Dodano: 22 czerwca 2016

W dniach 17-19 czerwca 2016r. w Łodzi odbył się XXII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych”. Na starcie stanęło 2300 dziewcząt i chłopców szkól podstawowych klas IV-VI z całego kraju. Wśród nich czworo uczniów naszej szkoły: Julia Jelińska, Piotr Faleńczyk, Mieszko Reszka i Igor Sierpniewski. Opiekę nad nimi sprawował Tomasz Reszke. Mieszko startował w biegu na dystansie 60m i zajął 5. miejsce, Piotr w rzucie piłką palantową zajął 10. lokatę, Igor w skoku wzwyż był 15., a Julia w skoku w dal 17. Podczas zawodów uczniowie sprawdzili swoje siły i możliwości w porównaniu z rówieśnikami z całej Polski, były one również okazją do nawiązania nowych przyjaźni sportowych, do zobaczenia z bliska i porozmawiania z byłymi najlepszymi polskimi olimpijczykami, np. Arturem Partyką czy Marianem Woroninem. Sukces uczniów SP-2, jakim jest niewątpliwie zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski, to również znakomita forma promocji szkoły, miasta i gminy Nowe na arenie ogólnopolskiej. Jest świadectwem stwarzania prawidłowych warunków do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych, pozaszkolnych, mających istotny wpływ na rozwój edukacyjny, biofizyczny i prospołeczny dzieci poprzez formy usportowione.

Opiekun: Tomasz Reszke.

IMG_3195 IMG_3197 IMG_3200 P1300167 P1300198