Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Nowem

Dodano: 2 grudnia 2014

We czwartek 27 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Nowem. Sesja miała uroczysty przebieg. Obrady poprzedziło wręczenie przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej –  Karolinę Gutowską  elektom  zaświadczeń o wyborze na Radnego oraz Burmistrza Nowego.  Posiedzeniu Rady Miejskiej   przewodniczyła radna senior Danuta Zielińska.  Radni złożyli ślubowanie a po nim  odbyły się wybory Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. W tajnym głosowaniu radni wybrali Marka Słomińskiego na Przewodniczącego oraz Małgorzatę Murawską na Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Nowem. Następnie   Burmistrz elekt Czesław Woliński złożył następujące ślubowanie: “Obejmując urząd Burmistrza gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg”. Ślubowanie to zostało przyjęte  i w ten sposób  Burmistrz rozpoczął urzędowanie w kadencji 2014-2018.
Na  zakończenie sesji  odczytane zostały  gratulacje i  życzenia  dla Burmistrza Nowego od Prezydenta  Bronisława Komorowskiego oraz Europosła Tadeusza Zwiefki.

I-sesja-Rady-Miejskiej-2014-(1).jpg

I-sesja-Rady-Miejskiej-2014-(2).jpg