XXVII Biesiada Lalkarska i Jubileusz 70-lecia Pracy Artystycznej Pana Stefana Gełdona

Dodano: 16 października 2019

W sobotę 19 października w Centrum Kultury Zamek w Nowem odbędzie się XXVII Biesiada Lalkarska. Gościem specjalnym biesiady będzie teatr Władca Lalek.  To objazdowy teatr dla dzieci ze Słupska założony w 1997 r. przez aktorkę i reżyserkę Urszulę Szydlik-Zielonkę. Wśród pozycji repertuarowych znajdują się spektakle dla dzieci oraz edukacyjne i profilaktyczne przedstawienia dla dzieci starszych i młodzieży, a także małe formy teatralne przygotowane z myślą o dorosłych, kameralne przedstawienia oraz monodramy. W spektaklach podstawowym środkiem ekspresji jest lalka teatralna, ożywiana na wiele niekonwencjonalnych, a niekiedy nawet zaskakujących sposobów. Teatr obecny jest na wielu festiwalach, przeglądach, festynach, piknikach, eventach z programami estradowymi przygotowanymi na zlecenie firm i galerii handlowych. Ponadto Władca Lalek organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy w projektach teatralnych realizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, domy kultury i szkoły. Teatr ma charakter objazdowy, spektakle wystawia na terenie całego kraju, odwołując się do tradycji teatru wędrownego.

Biesiada będzie także okazją do złożenia życzeń instruktorowi lalkarstwa Panu Stefanowi Gełdonowi z okazji  70-lecia pracy artystycznej.

Pay Someone To Do Accounting Write My Essay for Me! Pay to write research paper Do My Coursework EduBirdie Promo Code Help with Coursework University Assignment Writing Service Essay Help Corporation Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours?