Z ekologią za pan brat

Dodano: 22 maja 2013

Już od początku lipca wdrożony zostanie nowy system zbiórki odpadów komunalnych. Burmistrz Nowego postanowił przeprowadzić szeroką kampanię promującą przyjęte rozwiązanie zbiórki odpadów, tak by wdrożenie nowego systemu odbyło się bez problemu. Jednym z elementów kampanii informacyjnej był piknik ekologiczny, podczas którego mieszkańcy mogli zasięgnąć informacji u pracowników urzędu, rozstrzygnięte zostały konkursy dla uczniów nowskich szkół a dzieci miło spędziły czas podczas zabaw z animatorami. Mieszkańcy podczas pikniku mogli również zobaczyć jak wyglądał warsztat czerpania papieru oraz powroźnika, jakie cuda można wytworzyć z papierowej wikliny oraz wymienić stary elektrosprzęt na sadzonkę drzew i kwiatów.

Burmistrz Nowego wręczył nagrody laureatom konkursów plastycznych i konkursu literackiego:

konkurs plastyczny dla klas 1-3 szkół podstawowych „Przyroda Nowego” – nagroda główna hulajnoga – Filip Kowalczyk, wyróżnienie Zofia Wilgorska

konkurs plastyczny dla klas 4-6 szkół podstawowych „Segreguję- zyskuję” – nagroda główna odtwarzacz MP4 – Nikodem Wiśniewski, wyróżnienia: Dariusz Gładkowski, Aleksandra Zaremba, Izabela Ciesiółka, Klaudia Rogowska.

konkurs dla uczniów gimnazjum "Zrób coś z niczego czyli drugie życie odpadów" nagroda główna aparat fotograficzny Klaudia Gurbada, wyróżnienia Norbert Cebula, Aleksandra Lach

konkurs dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej „Śmieci pod kontrolą Gminy” nagroda główna tablet – Kinga Weiss.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom.

Piknik dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Piknik---DSC09867.JPG

Piknik---DSC09868.JPG