Zakończył się cykl spotkań sołeckich

Dodano: 23 marca 2016

Przez pięć dni trwał doroczny cykl spotkań sołeckich na terenie Gminy Nowe. Codziennie odbywały się dwa zebrania, pierwsze o 16:00 , drugie o 19:00.  Zebrania odbywały się w świetlicach wiejskich oraz salach WDK Bochlin i WDK Rychława. Jako pierwsi sprawozdanie przedstawiali Sołtysi. Następnie Burmistrz Nowego dziękował za kolejny rok współpracy a podlegli mu pracownicy przedstawiali mieszkańcom podstawowe informacje na temat wykonania budżetu za rok 2015 wraz z wykonanymi inwestycjami, założenia budżetowe na rok bieżący wraz z planem inwestycji. Szczegółowo omawiane były fundusze sołeckie w zakresie wykonania oraz planów na 2016 rok. Ważnym tematem omawianym na zebraniach były kwestie związane z wymarznięciem ozimin oraz zasady wycinki drzew. Goszczący na zebraniach policjanci poruszali kwestie zabezpieczenia mienia, przestępstw  polegających na wyłudzaniu pieniędzy „na wnuczka”, zachęcali do  współpracy pomiędzy policją i mieszkańcami.  Zebrania stanowiły doskonałe miejsce do dyskusji nad bieżącymi problemami mieszkańców naszych sołectw, tu najczęściej poruszanymi sprawami  były potrzeby w zakresie modernizacji dróg, braki w oświetleniu, utrudnienia w dojazdach do Grudziądza, problemy związane z brakiem kanalizacji,  obawy związane  z inwestycją polegającą budowie linii 400 kV.  Co można podkreślić  spotkania przebiegały w spokojnej  atmosferze co świadczy o dobrych relacjach mieszkańców wewnątrz sołectwa oraz  z Burmistrzem Nowego. Frekwencja na zebraniach była zróżnicowana, najwięcej osób zgromadziły zebrania w Bochlinie i Małym Komorsku, po 32 dwie osoby.

Zebranie Sołeckie Mały Komorsk Zebranie sołeckie Mały Komorsk 1 (1)