Zapraszamy na kąpielisko nad Jeziorem Czarownic

Dodano: 6 lipca 2020

Od 1 lipca 2020 roku nad Jeziorem Czarownic funkcjonuje kąpielisko. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwa dwóch ratowników od godziny 10:00 do godziny 18:00 z przerwą od 13:00 do 13:30.  W lipcu służbę pełnią ratownicy: Dominik i Jarosław.  Przed sezonem na plażę trafiło blisko 50 ton piasku a pomosty i infrastruktura została odnowiona i zakonserwowana. Prace zlecone przez Burmistrza wykonali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich oraz Gminnej Spółki Wodnej.  Boje i liny wyznaczające miejsce dla umiejących pływać ustawili strażacy z OSP.  Dane dotyczące kąpieliska można sprawdzić w serwisie kapieliskowym Głównego Inspektora Sanitarnego:  jakość wody, ostatnie badania, temperaturę wody i powietrza oraz to, czy kąpielisko jest czynne czy nie. Informujemy także woda w kąpielisku będzie badana także w lipcu i w sierpniu.

Burmistrz Nowego przypomina także, że teren rekreacyjny nad Jeziorem Radodzierz nie jest kąpieliskiem ani miejscem wyznaczonym do kąpieli, nie ma tam nadzoru ratowniczego. W połowie lipca i sierpnia odbędą się tam także badania jakości wody.

Prosimy o rozwagę i o dostosowanie się do zaleceń ratowników a także o bezpieczną zabawę nad wodą i zapoznanie się z zaleceniami GIS w sprawie korzystania z kąpielisk

Link do serwisu kąpielowego :