Zapraszamy na kolejny sezon koncertowy „Muzyki Kościołów”

Dodano: 8 lipca 2016

Nadwiślańskie Stowarzyszenie „Aktywni” zaprasza na cykl „Muzyka Kościołów”. Tegoroczne koncerty zatytułowano „Stare Nowe” , nawiązują do jubileuszu 750-lecia miasta.  Jak co roku na cykl składają się trzy koncerty: 17 lipca  Julii Karpety oraz Emilii Kineckiej, 7 sierpnia Natalii Tyrańskiej, Michała Tyrańskiego oraz Pawła Pawłowicza, 28 sierpnia Marii Lewandowskiej i Mirosławy Pawłowskiej. Wszystkie koncerty odbywają się o godzinie 17:45 w nowskiej Farze. Wstęp jest bezpłatny. Muzykę Kościołów wsparły: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bank Spółdzielczy w Nowem, Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Nowem, Orkus Nowe. Partnerem głównym projektu jest Parafia pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty  w Nowem oraz Tywet Nowe, CK „Zamek” oraz Gmina Nowe.   Cykl Muzyka Kościołów dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Koncert 17 lipca 2016 roku – Między melancholią a błogością- muzyczna podróż po XVIII wiecznej Europie.

Julia Karpeta – viola da gamba Wrocław.

Swój warsztat doskonaliła u Petra Wagnera, Brenta Wissicka, Rainera Zipperlinga oraz Marka Caudle’a, a także na kursach mistrzowskich. Jako solistka i kameralistka występuje w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, USA, Chorwacja, Litwa, Czechy, Hiszpania, Finlandia). Na stałe współpracuje z wieloma znakomitymi zespołami muzyki dawnej. Brała udział w licznych festiwalach muzyki dawnej m.in. Settembre in Musica, Wratislavia Cantans, Forum Musicum, BRQ Vantaa Festival, Pieśn Naszych Korzeni oraz Festiwal Bachowski w Świdnicy. Dokonała również sporo nagrań CD m.in. Saint Amour, Musica Gratulatoria, Gorczycki.  W 2011 roku została laureatką programu MKiDN Młoda Polska. Wraz z mężem tworzy duet gambowy Fernabucco, który w 2012 roku zajął II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Żorach.

Emilia Kinecka– flety podłużne Nowe

Ukończyła studia I st. w klasie fletu podłużnego u Tomasza Dobrzańskiego ( Akademia Muzyczna we Wrocławiu), oraz studia II st. u dra Marka Nahajowskiego  ( Akademia Muzyczna w Łodzi). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u takich pedagogów jak: Jitka Konečna, Kornelius Unckell, Goffredo degli Esposti. Współpracowała z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej z Krakowa ( z która nagrała CD Siedem Pieśni Marii ), Filharmonią Dolnośląską, zespołami Ars Cantus, Camerata Cracovia. Brała udział w wielu festiwalach muzyki dawnej m.in.: Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Festiwal Oper Barokowych w Warszawie

Jest współzałożycielką zespołu Kapela Polonica wykonującego muzykę wokalno-instrumentalną baroku. Obecnie zespół pracuje nad programem na debiutancką płytę.

PROGRAM KONCERTU

1. Preludium Der Fluyten Lust-Hof 1644 – Jacob van Eyck (c. 1590-1657)
  2. Arpeggio– Carl Friedrich Abel (1723-1787)
  3. Greensleeves to a Ground– Anonim XVIII wiek