1 milion złotych dotacji na budowę ciągu pieszo-rowerowego Nowe – Twarda Góra

Dodano: 2 kwietnia 2021

W środę ogłoszono wyniki  drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  W ramach drugiego naboru do podziału było 1,65 mld zł. Nabór  wniosków do RFIL trwał od 10 do 28 grudnia.  W tabeli rekomendowanych dotacji odnajdujemy Gminę Nowe z przyznaną kwotą 1 miliona złotych na budowę ciągu pieszo-rowerowego Nowe – Twarda Góra.  Trasa prowadzić będzie po starym torowisku kolejowym; połączy Nowe ze stacją kolejową Twarda  Góra; długość ciągu 5,6 km. Celem inwestycji jest: przeniesienie ruchu rowerowego z intensywnie wykorzystywanej przez pojazdy drogi wojewódzkiej Nowe-Twarda Góra, zapewnienie bezpiecznego i taniego dojazdu mieszkańcom do stacji kolejowej oraz Nowego, propagowanie aktywnego stylu życia (rekreacja rowerowa, nordic walking, rodzinne spacery).