55 lat służby strażaków w Małym Komorsku

Dodano: 2 lipca 2013

W sobotę, 29 czerwca, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Małym Komorsku odbył się jubileusz 55 – lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystości udział wzięli Starosta Świecki Marzena Kempińska, Burmistrz Nowego Czesław Woliński, Z-ca Burmistrza – Zbigniew Lorkowski przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego, Rychławy, Pomorskiej Fabryki Mebli , Państwowej Straży Pożarnej ze Świecia oraz osoby wspierające działalność druhów. Uroczystość była okazją do przypomnienia dotychczasowej działalność jednostki, którą przedstawiła druhna St. Woźniak. Zasłużonym druhom i osobom wspierającym działalność komorskich strażaków ochotników wręczono medale i odznaczenia resortowe. Okolicznościowe życzenia złożyli: Starosta Świecki – Marzena Kempińska, Burmistrz Nowego – Czesław Woliński, Sołtys sołectwa Mały Komorsk – Małgorzata Pekeron, kpt. Marek Karwasz z PSP Świecie, Maria Malinowska V-ce prezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu, Prezes oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP w Nowem – Grzegorz Matusiak, Komendant gminny – Jarosław Steinborn, zaproszone jednostki OSP oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Uroczystość prowadził prezes Marian Wolicki. Jednostka otrzymała w prezencie z okazji jubileuszu specjalistyczne ubrania do akcji ratowniczych typu nomex i ubrania wyjściowe.

Odznaczenia otrzymali:
Krzyż Koronny – Zygmunt Śmigierski i Wojciech Balewski.

Medal „Na straży”: Czesław Woliński, Zbigniew Lorkowski, Zenon Klorek, Edward Elszkowski, Mirosław Sujkowski, Lech Rachubka i Jan Boczek.

Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:
złoty: Adam Stencel, Kazimierz Prusarczyk i Jan Boczek;
srebrny: Kazimierz Cybula, Jarosław Świergal , Krystyna Balewska;
brązowy: Stanisława Wożniak, Marcin Zieliński, Janusz Ponczek, Karol Makuch, Sebastian Krupke.

Odznaka „Wzorowy Strażak”: Krzysztof Zdunek, Ryszard Urbańczyk, Krystian Urbańczyk.

Odznaką „Za wysługę lat”:
45 lat – Marian Wolicki i Roman Ponczek;
35 lat – Bronisław Gręźlik i Zdzisław Świergal;
30 lat – Adam Stencel i Adam Ziemer;
15 lat – Kazimierz Prusarczyk, Renata Wolicka, Kazimierz Cybula, Jarosław Świergal;
10 lat – Marcin Zieliński i Janusz Ponczek;
5 lat – Karol Makuch, Sebastian Krupke i Krystian Urbańczyk.

Listy gratulacyjne otrzymali: Jędrzej Dembiński, Adrian Rogaczewski, Rafał Różański, Michał Różański i Patryk Urbańczyk.

55-lat-OSP-Mały-Komorsk-(1).JPG

55-lat-OSP-Mały-Komorsk-(2).JPG

OSP-Mały-Komorsk.JPG

P6295625.JPG