Autobus przekazany do szkoły w Radziwiłłowie

Dodano: 26 maja 2023

W czwartek autobus, który wykorzystywany był w dowozach szkolnych przekazany został do Radziwiłłowa w Ukrainie. Będzie tam służył, podobnie jak u nas, w dowozach szkolnych. Umowę przekazania podpisał Mer Mikołaj Karapetian i Burmistrz Czesław Woliński. Mamy nadzieję, że autobus będzie stanowił wydatną pomoc i przysłuży się dobrym relacjom. Mer Karapetian przekazał, że do szkół uczęszcza około dwóch tysięcy uczniów. Są też uczniowie, którzy posiadają polskie korzenie, prowadzone są lekcje języka polskiego. Do autobusu trafiły też wszystkie dotychczas zebrane dary i leki. Autobus szczęśliwie dotarł w nocy z czwartku na piątek do Radziwiłłowa. Życzymy „szerokiej drogi”.