Burmistrz Nowego nagrodził talenty muzyczne

Dodano: 30 sierpnia 2018

W niedzielę podczas koncertu  Kapeli Poloniki Burmistrz Nowego  nagrodził członków oraz instruktora  prowadzącego Zespół Muzyki Dawnej Fistulatores Novienses.  Okazją do wręczenia nagród był  ostatni z koncertów z cyklu Muzyka Kościołów, którego organizatorem od 11 lat jest Nadwiślańskie Stowarzyszenie  Aktywni z Nowego.  Koncert otworzył krótki recital Zespołu Muzyki Dawnej Fistulatores Novienses, który  pod dyrekcją Emilii Kineckiej  tworzą:   Urszula Rocławska, Agata Szyplewska, Dominika Gliniecka, Julia Piotrowska oraz  Kacper Wojtyła.  Młodym muzykom, w utworze Mikołaja Gomułki Pana ja wzywać będę  towarzyszyła sopranistka Barbara Rogala.   Zespół Muzyki Dawnej Fistulatores Novienses w bieżącym roku udanie zadebiutował na tegorocznym 40. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „SCHOLA CANTORUM” w Kaliszu. Muzyk zespołu – Kacper Wojtyła otrzymał  Stypendium  Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola  Cantorum”. Mając na względzie promocję młodych talentów członkowie zespołu otrzymali gratulacje od Burmistrza Nowego,  natomiast nagrody za dotychczasowe zaangażowanie w działalność muzyczną  Burmistrz wręczył  Kacprowi  Wojtyle i  prowadzącej zespół Emili Kineckiej. Po wręczeniu nagród na scenę wkroczyli muzycy Kapeli Poloniki:  sopranistka Barbara Rogala,  Emilia Kinecka grająca na flecie podłużnym,   Zuzanna Budziarek grająca na szpinecie i  Piotr Młynarczyk muzykujący na violi da gamba . Podczas niedzielnego spotkania z muzyką dawną artyści zaprezentowali Kantaty sakralne Georga Philippa Telemanna oraz  kompozycje Karla Friedricha Abla i  Jana Sebastiana Bacha.  Koncert udowodnił, że muzyka dawna nie musi być nudna, przeciwnie jest pełna dynamiki i piękna.

Discount Code of This Service Promo Codes MHRwriter.co.uk Promo Payment Methods 3 discounts The main idea of the article is not correct. The writer didnt follow the instructions and clear requirements. Why you asked to attach additional information if you would not use it? Lind WriteMyEssayToday.net discount AssignmentProviderAustralia.com fresh discount Leave a Reply Cancel reply