Goście z Bawarii w ZSP w Nowem

Dodano: 3 czerwca 2015

W dniach 27-29 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  gościła grupa 29 uczniów wraz z 4 opiekunami  z bawarskiej miejscowości Diessen am Ammersee, położonej niedaleko Monachium. Uczniowie uczęszczają do szkoły Ammersee–Gymnasium i odwiedzili Nowe w związku z zaproszeniem jakie wystosowała nowska szkoła.   Pobyt w Nowem stanowił część zaplanowanej wycieczki po Polsce, w trakcie której zwiedzili również Gdańsk, Malbork i Wrocław. Wizyta w naszym mieście obfitowała w wiele atrakcji: poznawanie Nowego i jego mieszkańców podczas gry ulicznej, prezentacja budynków ZSP, udział w lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, wspólne zabawy sportowe oraz gry i animacje językowe, jak również ognisko w pięknych terenach Nadleśnictwa Osie. Nasi goście nawiązali także kontakt z Lokalną Grupą Działania  Gminy Powiatu Świeckiego. Najważniejszym jednak było wzajemne poznanie się i integracja młodzieży z obu szkół, co, miejmy nadzieję, zaowocuje nawiązaniem nowych przyjaźni i kontynuowaniem miłej współpracy w następnych latach.

DSC_1964.JPG

rozgrywki-sportowe.JPG