Muzyka Kościołów Letnie Spotkania Muzyczne – sezon 2014

Dodano: 25 czerwca 2014

Już w niedzielę 29 czerwca odbędzie się pierwszy z tegorocznych koncertów Muzyki Kościołów. W nowskiej farze, o 17:45 zagra Marcin Skotnicki i Adam Mordka w programie Anioły i  Demony.

Zespół składa się z duetu muzyków, którzy czynnie uczestniczą w życiu muzycznym regionu oraz kraju. Marcin Skotnicki jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, później pobierał edukacje muzyczną i zamieszkał w Hadze (Holandia), aby móc u źródła poznawać tajniki muzyki dawnej. Jest pedagogiem oraz czynnym muzykiem grającym na fletach prostych. Jego zainteresowania muzyką są bardzo szerokie, ale natchnieniem pozostaje zawsze muzyka renesansu i baroku. Koncertuje z orkiestrami oraz zespołami kameralnymi w Polsce oraz poza granicą kraju uczestnicząc w wielu nagraniach płytowych.

Adam Mordka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 9- tym roku życia. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych od muzyki dawnej, poprzez muzykę fokową, flamenco, poezję i muzykę współczesną. Brał udział w wielu nagraniach płytowych jako producent oraz muzyk sesyjny. Jest obecny jako muzyk i producent na wielu nagraniach, między innymi: „Ciepłem Muzyki Ogrzani”,  „Barockduo”, „Melodie Świata”, „Guitar Mellody”, „La Casa de Ines”, “ Kołysanki dla nieco starszych”.

Suita utworów zebranych pod wspólnym tytułem „Anioły i Demony” stanowi pewną całość. Są to kompozycje z przełomu XIX/XX wieku powstałe w Anglii i Irlandii. Wywodzą się z muzyki morskiej, która na wyspach przenika w świadomość mieszkańców, umilając im życie nie tylko na morzu, ale też na lądzie. Projekt „Anioły i Demony” jest w pewnym stopniu absolutnie nowatorski, nikt do tej pory nie dokonał nagrania tego materiału w aranżacji na flety proste i gitary.

Cykl koncertów  został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

muzyka-kosciołow-2014.jpg

Mordka---Skotnicki.jpg

Do My Coursework Assignment Help Essay Help Corporation Pay to write research paper Accounting Homework Help Help with Coursework University Write My Essay for Me Here! Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours?