My nie gryziemy – relacja z akcji edukacyjnej w Nowem

Dodano: 5 września 2014

Mój przyjaciel pies.

W ciągu dwóch dni blisko 400 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem dowie się jak odczytywać  zachowania psów , jak unikać oraz jak zachowywać się w przypadku zaatakowania  przez psa. Na te oraz inne pytania odpowiadają wolontariusze Fundacji Ewy Naworol w ramach ogólnopolskiej akcji „My nie gryziemy”. Akcja "My Nie Gryziemy" ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w kontakcie czworonogami. Dzieci, w grupach dwudziestoosobowych, uważnie słuchają, ćwiczą i zapamiętują  to, co najważniejsze.  Ciekawość, szczególnie wśród chłopców, wzbudza także ogromna ciężarówka, która przywiozła mobilną salę wykładową fundacji. Na zakończenie dzieci otrzymują ołówki i słodycze ufundowane przez Gminę Nowe.

Edukacja dzieci odbywa się dzięki współpracy Fundacji Ewy Naworol, Gminy Nowe, Szkoły Podstawowej nr 2 i Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem.

Foto-Nowe.JPG

Foto-Nowe1.JPG

Foto-Nowe2.JPG

PLAKAT-MY-NIE-GRYZIEMY_sezon-2014_NOWE.jpg