Najładniejsza zagroda i posesja – wyniki

Dodano: 4 września 2012

Na gminnych i parafialnych dożynkach 2 września w Burmistrz Nowego wręczył nagrody w konkursie na najładniejsza posesję i zagrodę w Gminie Nowe w roku 2012. Do komisji wpłynęło łącznie pięć zgłoszeń. Komisja konkursowa składająca się z przedstawiciela Burmistrza, sołtysów i eksperta do spraw rolnictwa zlustrowała zgłoszone domostwa. Komisja zwracała uwagę na estetykę, czystość, działania proekologiczne takie jak odpowiedni wywóz śmieci czy szamba. Pierwsze miejsce w kategorii zagroda, czyli domostwo połączone z produkcją rolną zdobyła Pani Daniela Zalewska z Gajewa Zabudowania. Uwagę komisji zwrócił piękny ogród, zadbane i czyste podwórko oraz harmonia całości z otoczeniem. W kategorii posesja , czyli domostwa wiejskie bez produkcji rolnej komisja najwyżej oceniła dom Pani Stanisławy Grzony z Mątaw. Dom jest zadbany a wokół niego właścicielka urządziła piękny, kwietny ogród.

„Burmistrz Nowego ogłaszając konkurs na najładniejszą zagrodę i posesję chciał uhonorować i docenić wszystkie te osoby, które dbają o swoje otoczenie, ekologię i przyczyniają się do tego, że nasza gmina staje się ładniejsza” podkreślił przewodniczący komisji Leszek Cejrowski

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe tablice a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

grzona31.JPG

grzona.JPG

zalewska1.JPG

zalewska2.JPG