Przejdź do treści
Gmina Nowe
Dziś jest:

Nowscy druhowie obchodzili dzień Święta Strażaka

Dodano: 8 maja 2013

4 maja w dniu św. Floriana patrona strażaków, nowscy druhowie uroczyście obchodzili dzień swojego święta. Uroczystości rozpoczęła odprawa przed remizą, po której nastąpił przemarsz ulicami miasta do kościoła farnego p.w. św. Mateusza, gdzie o godzinie 18 – tej odprawiono mszę w intencji wszystkich strażaków oraz ich rodzin. Po mszy druhowie wyjechali  z remizy wozami bojowymi, udając się na cmentarz parafialny, gdzie zapalili znicze na grobach nieżyjących już członków nowskiej jednostki. Po powrocie do remizy nastąpiła część oficjalna, podczas której prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem Grzegorz Matusiak wręczył druhom odznaki za wysługę lat oraz listy gratulacyjne za wzorową postawę i trud służby. Druhny otrzymały piękne bukiety kwiatów. Życzenia strażakom złożył burmistrz Czesław Woliński oraz komendant gminny Jarosław Steinborn.

P1260465.JPG

P1260480.JPG

P1260497.JPG

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Zamknij