Nowska tarcza antykryzysowa – pomoc dla przedsiębiorców w gminie Nowe

Dodano: 14 maja 2020

11 maja 2020 roku w nowskim zamku odbyła się sesja Rady Miejskiej podczas, której uchwalone zostały zasady wsparcia dla przedsiębiorców w gminie Nowe w związku z epidemią koronawirusa.   Jako pierwszą Radni przyjęli  Uchwałę Nr XIX/118/20 w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości niektórych przedsiębiorców, wobec których wprowadzono czasowe ograniczenie działalności z powodu COVID-19.  Uchwała wprowadza zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którym ustanowiono czasowe ograniczenie prowadzenia określonych zakresów działalności (np. gastronomia, hotele, usługi fryzjerskie itp.), zwolnienie to dotyczy   maja, czerwca i lipca 2020 r. Obok zwolnienia podatków uchwalono także przedłużenie terminu płatności rat podatku, tj.  Uchwałę Nr XIX/119/20 w sprawie  przedłużenia terminu płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.  W uchwale przyjęto, że przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości obejmuje przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu, na skutek spadku sprzedaży o nie mniej niż 25 %, dotyczy rat płatnych w maju i czerwcu 2020 r.

Uchwały zostały ogłoszone 14 maja 2020 roku w dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego  pod pozycjami 2563 i 2564.

Zainteresowanych przedsiębiorców uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią uchwał wraz z uzasadnieniem, gdzie szczegółowo wyjaśniono motywy podjęcia uchwał, określono, kto może skorzystać z pomocy i  ustalono tryb postępowania (terminy, wzory dokumentów itp.). W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy w Nowem.

Poniżej linki do podjętych uchwał:

Help with Coursework University Write My Essay for Me Here! Essay Help Corporation Accounting Homework Help Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours? Pay to write research paper