Parter i piwnice zamku zmodernizowane

Dodano: 17 listopada 2021

W 2021 roku gmina Nowe zrealizowała projekt pod nazwą: Remont połączony z modernizacją parteru i piwnicy Centrum Kultury Zamek w Nowem. W ramach zadania wykonano między innymi: modernizację sanitariatów, malowanie pomieszczeń, wymianę instalacji elektrycznej, elementów instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej i co. W piwnicy oczyszczono ściany, wykonano wentylację i ogrzewanie. Zakupiono również gabloty wystawowe. Inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej poprzez stworzenie miejsca przeznaczonego na wystawy stałe i czasowe. Projekt powstał we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”. Cel ogólny LSR: Wzmocnienie rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru LGD do końca 2023 roku. Cel szczegółowy: Podnoszenie atrakcyjności obszaru LGD poprzez rozwój infrastruktury turystycznej/rekreacyjnej//kulturalnej, zachowanie dziedzictwa lokalnego i jego promocję do końca 2023 roku.