Przejechał I Kociewsko-Kaszubski Rajd Rowerowy

Dodano: 19 maja 2016

Pograniczem na dwóch kółkach

Nowa propozycja turystycznego odkrywania Kociewia i Kaszub zaproponowana przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W czasie weekendu rowerzyści przemierzyli ponad sto kilometrów pomiędzy Kaliskami a Kościerzyną.

– Cieszę się, że po krótkim czasie nieobecności rajdów w naszej gminie impreza rowerowa wraca do Kalisk – witając uczestników podkreślał Sławomir Janicki, Wójt Kalisk. – Mam nadzieję, że własnie ten Kociewsko-Kaszubski lub Kaszubsko-Kociewski Rajd Rowerowy na stałe zagości w naszym terenie i w kalendarzu wydarzeń wiosennych. Życzę udanej imprezy.

Jak informują organizatorzy nazwa tej imprezy bedzie się zmieniała z roku na rok. Poza kolenym numerem edycji raz będzie to Kociewsko-Kaszubski, a na drugi rok odwrotnie – Kaszubsko-Kociewski. Wszystko bedzie zależało od miejsca startu i kierunku jazdy – z Kociewia na Kaszuby i na odwrót.

Pogranicze tych dwóch regionów to świetne tereny do jazdy rowerem: mało uczęszczane asfalty, leśne dukty, polne drogi – niestety piaszczyste, ale to też ma urok – mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Prócz krajobrazów jest tez sporo miejsc ciekawych do odwiedzenia, więc tras nie powinno nam zabraknąć.

W tym roku ponad sześćdziesięciu rowerzystów przez dwa wiosenne dni mieli okazję poznać, często nieznane, zakątki pogranicza Kaszub i Kociewia. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, ale i Centrum Informacji Turystycznej w Wilczych Błotach czy kaszubski market w Nowej Karczmie – z pysznym żurkiem i innymi smakołykami regionalnymi.

– Po raz kolejny nie zawiedliśmy się na współpracy z samorządem lokalnym – podkreśla Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. – Dzięki zaangażowaniu Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, Gmin: Kaliska, Stara Kiszewa, Kościerzyna mogliśmy tak sprawnie przeprowadzić imprezę. Rajd został dofinansowany z budżetu Powiatu Starogardzkiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, koszulki czy breloki, na wielu postojach czekał na rowerzystów poczęstunek, opiekę nad rowerami sprawował zepsutyrower.pl – serwis techniczny.

Kolejne imprezy rowerowe organizowane przez LOT KOCIEWIE już w lipcu (2. Powiślańsko-Kociewski Rajd ROwerowy) i sierpniu (19. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy), a za rok w maju kolejny, 2. Kaszubsko-Kociewski Rajd Rowerowy.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4, 83-110 Tczew

e-mail: info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu