Spotkanie w sprawie prac przy kościele poklasztornym

Dodano: 2 października 2020

W dniu wczorajszym Burmistrz Nowego uczestniczył w spotkaniu dotyczącym prac na terenie kościoła poklasztornego w Nowem.  Prace nadzorowane i prowadzone są w wielu kierunkach i przez znamienite grono naukowców. W spotkaniu w sprawie prac w krypcie kościelnej i na terenie dawnych zabudowań klasztornych uczestniczyli:  Wojewódzki  Konserwatora Zabytków w Toruniu Sambor Gawiński wraz z współpracownikami,  prof. Aleksander Piwek z Wydziału Architektury Politechniki w Gdańsku z adiunktem, prof. Jadwiga Łukaszewicz z Wydziału Nauk Historycznych, Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu z adiunktem. Gospodarzem spotkania w kościele był proboszcz ks. Grzegorz Kaiser.   Spotkanie miało na celu omówieniu prowadzonych prac,  kontynuację współpracy przy kolejnych etapach.    Jednoczenie zebrani mogli obserwować prace w wykopie sondażowym jaki założył archeolog Robert Grochowski. Pan Robert latem prowadził prace odgruzowujące piwnicy dawnych zabudowań klasztornych.  Wstępne prace archeologiczne jak i konserwatorskie wskazują, że kościół poklasztorny   kryje w sobie wiele tajemnic.

Na zdjęciu archeolog Robert Grochowski podczas prac w wykopie sondażowym.

Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours? EduBirdie Promo Code Help with Coursework University Assignment Writing Service Assignment Help Pay Someone To Do Accounting Essay Help Corporation