Świątecznie na rynku w Nowem

Dodano: 12 grudnia 2014

Dziesięciometrowa choinka ozdabia w tym roku rynek w Nowem.  Choinka przyjechała na rynek z okolic Borowego Młyna i została podarowana Nowianom przez Nadleśnictwo Osie. W środę leśnicy, Burmistrz Nowego dokonali wyboru choinki a pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Miejskich w Nowem przywieźli  i ustawili ją na rynku. W czwartek świąteczne drzewko zostało przyozdobione kolorowymi lampkami. Obok choinki stanęła szopka z figurami autorstwa Grzegorza Stachurskiego. Już przed mikołajkami teren starego miasta został przyozdobiony iluminacjami. Nowością w tym roku jest anioł witający wszystkich wchodzących w ulicę Gdańską. To znak, że powoli nadchodzą święta.

Burmistrz Nowego dziękuje pracownikom Nadleśnictwa Osie, w szczególności Nadleśniczemu Markowi Sobczakowi, leśniczemu  Jędrzejowi  Siekierkowskiemu oraz  podleśniczemu Miłoszowi Ledzińskiemu.
Za pomoc dziękujemy Krzysztofowi Tonklewiczowi Prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Miejskich, Wiesławowi Kłopotowskiemu z firmy WIKŁO, Krzysztofowi Pakmur Enea – posterunek energetyczny Nowe, Państwu Karczewskim oraz Państwu Lewandowskim z Gospodarstwa Agroturystycznego Huzar w Nowem.

PC110401.JPG

PC110407.JPG