Święto OSP i służb mundurowych w Nowem

Dodano: 20 września 2012

W piątek 7 września 2012 roku na stadionie miejskim w Nowem odbył się Piknik z mundurem. W pikniku wzięło udział wojsko, policja oraz ochotnicza i państwowa straż pożarna. Celem pikniku było przybliżenie mieszkańcom Nowego pracy, wyposażenia oraz sprawności bojowej formacji służącym na rzecz obronności, bezpieczeństwa oraz ładu wewnętrznego. Wojsko przywiozło ze sobą szereg wozów bojowych, w tym wyrzutnię rakietową Langusta, stację nasłuchową oraz stację zakłócającą, policja samochód wykorzystywany przy okazji wypadków drogowych a straż pożarna wozy bojowe ratownictwa drogowego oraz wozy gaśnicze. Ciekawostką były pokazy dynamiczne polegające na pozorowanym starciu wojska z terrorystą, który więzi w bunkrze zakładników. Piknik był także okazją do nauki, gdyż wojskowi ratownicy i sanitariusze uczyli zasad pierwszej pomocy a policja przestrzegała przed skutkami picia alkoholu i jazdą po pijanemu. Spotkanie z wojskiem nie mógł obyć się bez kuchni polowej i tradycyjnej grochówki, najmłodsze dzieci otrzymały również jogurty. Prawdziwą frajdę sprawiły dzieciom przejazdy samochodami wojskowymi, policyjnymi i strażackimi. Całość uzupełnił występ Orkiestry Wojskowej z Torunia.
Po zakończeniu pikniku, na placu zamkowym odbyły się obchody 140-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Licznie zgromadzeni goście a przede wszystkim solenizanci – druhowie OSP w Nowem uczestniczyli w polowej mszy świętej. Po jej zakończeniu zasłużeni druhowie oraz wszyscy ci, którzy przyczynili się do sprawnego działania nowskiej jednostki otrzymali odznaczenia oraz dyplomy. Gratulacji i słów uznania nie było końca. Życzymy jednostce samych sukcesów oraz zapraszamy do galerii fotograficznej. Zdjęcia obchodów 140 OSP w Nowem są autorstwa Mariusza Zimnego, pozostałe Urząd Gminy w Nowem.

140 lat OSP Nowe

140 lat OSP Nowe – zdjęcia Mariusza Zimnego

Do My Coursework Write My Essay for Me Here! Do My Accounting Assignment EduBirdie Promo Code Pay to write research paper Essay Help Corporation Accounting Homework Help Assignment Writing Service