Trwa konkurs ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Dodano: 28 października 2021

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że 12 listopada mija termin na zgłoszenie udziału w konkursie „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”.

Coraz więcej osób- zarówno młodych jak również tych starszych- ma konto w banku, korzysta z internetu i bankowości elektronicznej. ZUS cały czas zachęca seniorów, by emerytury czy renty trafiały na konto w banku. Konto w banku jest bezpieczne i wygodne, a korzystanie z internetu oraz bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne. Warto, żeby seniorzy mieli tego świadomość, dlatego w tym celu ZUS organizuje konkurs dla młodzieży, która najlepiej wie jak przekonać swoich dziadków do korzystania z bankowości elektronicznej – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także studenci. Ich zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej czy multimedialnej, która pokaże seniorom, dlaczego dobrze jest mieć konto w banku i z niego korzystać,  jak działa internet i bankowość elektroniczna i jak łatwo można z niej korzystać. Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada, a na gotowe prace – do 10 grudnia – dodaje rzeczniczka.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl/konkursbzb lub u koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji, którzy są dostępni w każdym oddziale ZUS. W oddziale ZUS w Bydgoszczy jest nim Joanna Karsznia. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 007 721, mail: joanna.karsznia@zus.pl. Z kolei w oddziale ZUS w Toruniu koordynatorem jest Sylwia Bratkowska-Gburek. Kontakt telefoniczny pod nr tel. 502 009 961, e-mail sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody.

Do My Coursework Essay Help 24/7 Write My Essay for Me! Assignment Writing Service Help with Coursework University Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours? Essay Help Corporation Pay Someone To Do Accounting