Zdarzyło się 100 lat temu w Wadowicach

Dodano: 16 maja 2020

18 maja 2020 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.  Choć św. Jan Paweł II nigdy nie gościł na ziemi nowskiej to wielu mieszkańców naszej Gminy uczestniczyło w nabożeństwach odprawianych podczas pielgrzymek, tu wspomnieć należy przede wszystkim  spotkanie w Pelplinie. Uwzględniając rolę św. Jana Pawła II w dziejach naszego kraju Radni Rady Miejskiej, w 2005 roku,  nadali  nazwę  Jana Pawła II jednej z ulic.   Od  2006 roku imię Jana Pawła II nosiła Szkoła Podstawowa  w Rychławie (obecna  Szkoła Podstawowa SPSK w Rychławie).

Z dzieciństwem i życiem św. Jana Pawła II można zapoznać się klikając na link do strony   Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Dzieciństwo Jana Pawła II

Pay Someone To Do Accounting Assignment Writing Service Do My Accounting Assignment Assignment Help EduBirdie Promo Code Do My Coursework Can You Write My Essay in 3, 6, or 12 Hours?