Menu

Menu

Dane kontaktowe

Marszałek Piotr Całbecki zaprasza na wydarzenie Przystanek JPII

Marszałek Piotr Całbecki zaprasza na wydarzenie, które jest absolutnym novum w programie Święta Województwa. Adresowany do młodych ludzi Przystanek JPII „Wiara, kultura, dobro” – z panelami dyskusyjnymi (ekologia, sztuczna inteligencja, wolontariat, wolność-pokój-demokracja, relacje nauka-religia, sport), warsztatami, projekcją filmową i koncertem ojca Stana Fortuny CFR, franciszkanina z Bronxu, charyzmatycznego hiphopowca i rapera – zapowiada się jako najlepsza w regionie impreza, po prostu hit czwartkowego (6 czerwca) popołudnia i wieczoru. Wszystko w przestrzeni Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży przy Woli Zamkowej w Toruniu.

 

Start godz. 15.

 

- Jestem przekonany, że młodzi ludzie (znacznie częściej niż się sądzi) zastanawiają się nad swoim miejscem w świecie, nad przyszłością naszego świata (w obliczu zagrożenia ekologicznego i coraz szerzej wkraczającej w nasze życie technologii), nad tym, w jaki sposób jako pokolenie mogą wpłynąć na przyszłość globu. Przystanek JPII to zaproszenie do dyskusji, do refleksji, ale też do  dobrej zabawy podczas koncertu „Jazz&Spirit”, który – jestem o tym przekonany! – porwie wszystkich. Do zobaczenia na Woli Zamkowej – zaprasza gospodarz województwa.   

 

W panelach dyskusyjnych wezmą udział naukowe znakomitości, a przy tym postaci, które naprawdę potrafią zainteresować tym, co mają do powiedzenia – m.in. specjalizujący się w zagadnieniach związanych ze sztuczną inteligencją, kognitywistyką i technologiami neurokognitywnymi prof. Włodzisław Duch, astrofizyk z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii  Nauk (PAN) prof. Piotr Homola, lekarz pediatra i kardiolog dr Janusz Czarnecki, filozof i teolog ks. dr Michał Oleksowicz, przedstawiana jako historyk 2.0 dr Ewelina Gdaniec, aktywista miejski Paweł Kierakowicz i doktoryzujący się w PAN w dziedzinie filozofii politycznej Kamil Woźniak.   

 

O 19.30 rozpocznie się będący integralną częścią spotkania koncert „Jazz&Spirit”. Megagwiazdą będzie charyzmatyczny amerykański zakonnik ojciec Stan Fortuna. Jego godzinny koncert będzie bardzo mocnym akcentem na koniec Przystanku JPII.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Dane teleadresowe

Urząd Gminy Nowe, Plac Św. Rocha 5, 86-170 Nowe
województwo kujawsko-pomorskie, powiat świecki

Dane identyfikacyjne

  • NIP: 5591898336
  • REGON: 092351038
  • TERYT (TERC): 0414063
[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: Urząd Gminy Nowe